Lubiatowo

Nadleśnictwo Choczewo zaprasza do wzięcia udziału w konkursach z okazji Międzynarodowych Dni Lasów

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach z okazji Międzynarodowych Dni Lasów. http://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/wydarzenia

Organizowane są trzy konkursy:

1. Konkurs dla dzieci od 5 lat i młodzieży do lat 19 oficjalny na T-shirt Międzynarodowego Dnia Lasów.

Własny  projekt ma ilustrować temat przewodni Międzynarodowego Dnia Lasów 2019 „Lasy i Edukacja” – „Naucz się kochać lasy”. Jury wytypuje sześć najlepszych projektów, które zostaną umieszczone na Facebooku FAO, a jego użytkownicy wybiorą najlepszą pracę.

Zwycięski projekt będzie użyty na oficjalnym T-shircie MDL 2019Termin zgłoszeń mija 28 lutego 2019 r.

Jak wziąć udział?

  1. Stwórz oryginalny projekt zawierający temat i hasło MDL 2019: „Lasy i edukacja” – „Naucz się kochać lasy”. Projekt może być przygotowany na komputerze lub narysowany ołówkiem, długopisem, za pomocą kredek, węgla drzewnego, namalowany farbą olejną, akrylową lub akwarelami.
     
  2. Zapisz obrazek w wysokiej rozdzielczości w pliku PDF. Plik nie może zajmować więcej niż 5 MB.

2. Konkurs dla studentów na nagranie krótkiego video z okazji Międzynarodowego Dnie Lasów, którego tematem przewodnim są lasy i edukacja. Podczas krótkiego, minutowego wideo autor powinien wyjaśnić, co jest wyjątkowego w lesie i drzewach w pobliżu jego domu, dlaczego są ważne dla niego i społeczności lokalnej? TERMIN ZGŁOSZEŃ DO 15 MARCA

3. Konkurs dla nauczycieli, instruktorów oraz edukatorów, aby w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów przesyłali krótkie filmy pokazujące, jak zapewniane są dzieciom podstawy do lepszego zrozumienia znaczenia lasów i drzew dla przyszłości planety.

źródło: Nadleśnictwo Choczewo