Lubiatowo

Nadleśnictwo Choczewo zaprasza na Noc Sów

W Nadleśnictwie Choczewo odbędzie się ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone sowom. Noc Sów to jedyna taka noc w Polsce. Początek akcji o godzinie 17:00 już 6 kwietnia w pobliżu „Borowej Chaty” niedaleko leśniczówki Szklana Huta. Wydarzenie jest koordynowane i prowadzone przez stowarzyszenie Ptaki Polskie.

Wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy. Noc jest aktywnym czasem dla większości sów. Są one także w trakcie okresu godowego.

– Zgodnie z regulaminem obowiązują zapisy. Można tego dokonać na stronie nocsow.pl w następujący sposób: w zakładce dla uczestnika wybieramy wydarzenie „Lidia ul. Brzozowa 16a Lubiatowo”, następnie wpisujemy swoje imię i nazwisko, adres e-mail oraz liczbę uczestników ew. inne informacje. Każdy uczestnik otrzyma informację potwierdzającą jego udział. Liczba miejsc ograniczona – informuje Nadleśnictwo Choczewo.

W programie Nocy Sów jest też wspólne ognisko, na zakończenie nocnych spacerów. Na wycieczkę warto zabrać ciepłą odzież, solidne buty, coś ciepłego do picia i latarkę.

Plan wydarzenia

– godz. 17:00 – Rozpoczęcie, prezentacja

– godz. 18:00 – Spacer po lesie

– godz. 19:00 – Ognisko – podsumowanie spotkania

– godz. 20:30 – Planowane zakończenie

źródło: Nadleśnictwo Choczewo