Lubiatowo

Łebianin przemierzy na rowerze polskie wybrzeże aby pomóc chorym dzieciom

8 marca grupa osób chcących pomóc chorym dzieciom rozpocznie akcję charytatywną pn. „Wybiegajmy dzieciom uśmiech”. Trzy osoby przełamując swoje wewnętrzne bariery pokonają ponad 550 kilometrów polskiego wybrzeża od Piasków po Świnoujście.

- Na spotkaniu morsów zapoznałem kolegę Mariusza Malca (46 lat) z klubu morsów „Miedwianie” ,który opowiedział mi historię dziewczynek: 8 letniej Milenki i 3 letniej Kornelki z porażeniem mózgowym. Pan Mariusz znany z tego, że chętnie pomaga potrzebującym postanowił, że w ciągu roku przebiegnie dystans 5ooo kilometrów. Jak postanowił tak zrobił i całą swoją akcję dokumentował na portalu społecznościowym. Urzekła mnie ta historia i postanowiłem wziąć udział w drugiej edycji towarzysząc Panu Mariuszowi na rowerze wspierając go w tej szlachetnej akcji a tym samym pokonując własne granice. Towarzyszyć mi także będzie mój przyjaciel, 73 letni Ryszard.- mówi Ireneusz Mania, łebianin, uczestnik akcji.

Zakończenie drugiej edycji tej akcji planowane jest na 20 marca br. Cała trasa została podzielona na kilka odcinków. Co ciekawe o noclegi i wyżywienie dla naszych bohaterów zadbają lokalne kluby morsów. Ponadto kluby morsowe zapowiedziały zorganizowanie zbiórki pieniędzy wśród swoich członków na rzecz dziewczynek przekazane na konto fundacji do której należą.

Oprac. Michał Sałata